Zdjęcia ślubne: info 2023+

Bardzo się cieszę, że tu jesteście. Zapewne widzieliście już moje zdjęcia ślubne i chcielibyście dowiedzieć się więcej. Zanim jednak podejmiecie decyzję o wyborze fotografa, chciałbym pokazać Wam jak pracuję i powiedzieć kilka słów o moim spojrzeniu na fotografię ślubną.

Jeśli znacie już mój sposób pracy  i chcecie zapoznac się ze szczegółami oferty, zarezerwować lub zapytać o termin: napiszcie do mnie

Reportaż w dniu ślubu

Podczas reportażu ślubnego moim zadaniem nie jest wymyślenie historii a, tak naprawdę, wnikliwe obserwowanie i zapanowanie nad wielopłaszczyznową przestrzenią, w której się rozgrywa.

Naturalnie, muszę moje obserwacje utrwalić w obrazach, więc gram światłem i cieniem, wykorzystuję całe moje doświadczenie, żeby złapać dokładnie “to” ujęcie, które najlepiej pokaże każdą wypatrzoną sytuację i jej kontekst.

Jednak to Wy piszecie scenariusz tej historii i jesteście jednocześnie jej gównymi bohaterami – Wy i Wasi najbliżsi – rodzina, przyjaciele i wszyscy goście.

Właśnie ze względu na niepowtarzalnych ludzi i ich relacje ze zmieniającym się otoczeniem każdy ślub ma swój własny niepowtarzalny charakter, który staram się pokazać. Wspólny dla moich prac jest jednak sposób, w jaki przedstawiam Waszą historię w dniu ślubu, jak patrzę na ludzi okiem fotografa, jak “widzę” światło. Dzięki temu możecie być pewni wysokiego poziomu całego reportażu przy każdym zleceniu.

Zależy mi na pokazaniu Waszych emocji oraz tego jak przeżywają z Wami te wspaniałe chwile Wasi goście. Myślę, że dobry reportaż ślubny opiera się właśnie na umiejętnym zobrazowaniu relacji między uczestnikami fotografowanych wydarzeń.

Krótko mówiąc: chodzi o to żebyście mogli później wręczyć te fotografie swoim bliskim i przekazać bez słów, jak się tego dnia czuliście : )

… przekazać bez słów,

jak się tego dnia czuliście!

Jako wnikliwy obserwator, staram się podczas reportażu nie ingerować w bieg wydarzeń.

Staram się być jak najmniej widocznym (prawie jak ninja : ) tak, żeby jak najmniej krępować ludzi obecnością obiektywu i wejść w rytm rozgrywającej się akcji.

Dzieki temu fotografowani ludzie są bardziej swobodni i wyglądają na zdjęciach naturalnie!

Podczas sesji portretowych, czy też zdjęć grupowych wykonywanych w dniu ślubu, wskazówki od fotografa są oczywiście niezbędne. Jeśli będzie trzeba, z pewnością podpowiem Wam co robić, żeby fotografie z sesji były jak najlepsze.

Nie martwcie się – nawet jeśli plan dnia jest bardzo napięty – dobra sesja może zająć tylko 15 minut! Na zdjęcie grupowe wszystkich gości najczęsciej trzeba przeznaczyć około 5 do 10 minut.

Uważam, że ślub jest głównie dla Was i Waszych gości, dlatego przy wszelkich sesjach organizowanych podczas wesela staram się zrobić wszystko, żebyście mogli jak najszybciej wrócić do dobrej zabawy! W końcu od czego jest wesele!

Jeśli macie więcej czasu, lub po prostu chcecie, zeby sesja z rodziną i przyjaciółmi stała się cześcią zabawy, koniecznie powiedzcie mi o tym na spotkaniu – wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Ślubne sesje plenerowe

Naturalnie, sesje plenerowe organizowane innego dnia niż ślub rządzą się trochę innymi prawami: tutaj możemy spędzić razem nawet kilka godzin zdjęciowych, jeśli tylko macie na to ochotę.

Niezależnie od tego, czy lubicie hardcore’owe industrialne klimaty, przyrodę czy uliczne krajobrazy – z pewnością znajdziemy ciekawe miejsca. Możemy jechać w góry, nad morze lub na daleką północ żeby zrobić zdjęcia pod zorzą polarną (polecam), do gorącego i słonecznego Egiptu, albo po prostu udać się do Waszej ulubionej kawiarni z którą związane są ciepłe wspomnienia.

Wszystko zależy od Was. Jestem otwarty na wszelkie, nawet najbardziej szalone pomysły.

Jeśli szukacie inspiracji – znajdę dla Was ciekawe propozycje.

Jeśli macie już konkretne plany – pomogę Wam je zrealizować.

Jeśli szukacie inspiracji,

znajdę dla Was ciekawe propozycje.

Jeśli macie już pomysł,

pomogę Wam go zrealizować.

Lubię fotografię czarno-białą tak samo jak zabawy kolorem.

O tonacji zdjęcia często decyduję już przed jego zrobieniem, kierując się intuicyjnie tym, jak układa się światło w momencie wyzwolenia migawki, czy też wystrojem fotografowanego wnętrza, lub po prostu kompozycją.

Technika cyfrowa pozwala jednak na większą swobodę pracy i odłożenie tej decyzji do czasu postprodukcji, o ile będzie to korzystniejsze dla konkretnego kadru czy też całego reportażu lub prezentacji fotografii w albumie.

Jeśli macie sprecyzowane oczekiwania odnośnie fotografii czarno-białej lub kolorowej – powiedzcie mi o tym na spotkaniu.

Jeśli się nad tym nie zastanawialiście razem zdecydujemy, co będzie dla Was najlepsze.

Jak wycenić fotografię ślubną? Czy w ogóle można szacować wartość wspomnień, które z czasem stają się wręcz bezcenne?

Wartość samych fotografii jako przedmiotów, wydruków na papierze czy też odbitek w albumach można zmierzyć i policzyć, tyle kosztuje papier a tyle druk, itp… Jednak fotografie mają w sobie coś więcej – przekazywane z pokolenia na pokolenie nabierają wartości sentymentalnej, z pamiątek osobistych stają się pamiątkami rodzinnymi – przestają być zwykłymi przedmiotami, które można w każdej chwili kupić a stają się rodzinnym skarbem. Odbitki, nawet najlepsze, można dodrukować, albumy zamówić już po ślubie, jednak bez treści znajdującej się na fotografiach wszystkie te obrazy pozostaną tylko zwykłymi przedmiotami.

Myślę, że warto więc spojrzeć na fotografię jako długoterminową inwestycję, która dla Was może tylko zyskać na wartości.

 Najważniejsze są fotografie.

“Odbitki, nawet najlepsze, można dodrukować, albumy zamówić już po ślubie,
jednak bez treści znajdującej się na fotografiach wszystkie te obrazy pozostaną tylko zwykłymi przedmiotami.”

 

Gorąco zachęcam Was do umówienia się na spotkanie.

Kontakt na żywo z pewnością pomoże Wam wybrać

Waszego fotografa.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania – czekam na kontakt od Was. Jestem dostępny pod nr telefonu: 608 431 961 lub adresem e-mail: info@studioelan.pl

Doradzę Wam przy wyborze odpowiedniego pakietu, a jeśli będzie szukać czegoś jeszcze innego – przygotuję dla Was ofertę indywidualną, dostosowaną specjalnie do Waszych wymagań.

Jeśli tylko macie trochę wolnego czasu – gorąco zachęcam do umówienia się na spotkanie. Kontakt na żywo z pewnością pomoże Wam w wyborze właściwej osoby, której powierzycie zadanie utrwalenia dla Was najważniejszych momentów dnia ślubu. Jestem w pełni świadomy odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą praca fotografa ślubnego i będę zaszczycony, jeśli obdarzycie mnie zaufaniem – odwdzięczę się wspaniałymi zdjęciami : )

Dziękuję za zainteresowanie ofertą studioelan,

Zapraszam do współpracy

Przemek Jasiński

Poznań. 2023.01.07